Facebook: 63206/63206YouTube: 5000/5000Instagram: 2200/2200
Twitter: 280/280LinkedIn: 1300/1300Twitch: 300/300TikTok: 150/150

Kelime ve Karakter Sayacı

Kelime ve karakter sayacımız herhangi bir metni en iyi şekilde analiz etmeniz için tasarlanmıştır. Sayacımız ile metninizin karakter sayısını, kelime sayısını, satır sayısını, paragraf sayısını, boşluk sayısını, cümle sayısını, boşluksuz sayısını ve satırsız sayısını öğrenebilir, SEO, oyun, sosyal medya ve benzeri platformlarda paylaşımı için uygunluğunu kontrol edebilirsiniz.

Bazı durumlarda bir metni analiz etmeniz gerekiyor olabilir. Bunu merak ettiğiniz veya gerektirdiği için yapıyor olabilirsiniz. Örneğin, bir makale, rapor, hikaye, kitap, oyun, sosyal medya veya sitenizin SEO ayarlamaları için gerekli kontrolleri sayacımız ile yapabilirsiniz. Ayrıca kelime ve karakter hesaplama aracımızı sitemizdeki Emoji Çeviriyi ve Şekilli Nick Yazma aracımızı kullandıktan sonra da kullanabilirsiniz.

Metninizi girmeden önce kelime ve karakter sayacımızın bazı durumlarda en doğru sonuçları vermeyeceğini ve bu konuda sorumluluk almadığımızı bilmelisiniz. Daha doğru sonuçlara ulaşmak için aşağıdaki bilgilendirme maddelerini okuyunuz.

Bilgilendirme

  • Karakter sayısı, yazı içerisindeki harf, sayı, noktalama işareti, boşluk ve satır sayısı ile hesaplanmaktadır. Satır ve boşluk sayısını dahil etmeniz gerekmiyorsa ayrı ayrı ilgili sayaçlara göz atabilirsiniz.
  • Sosyal medya için karakter hesaplaması yapılırken tüm karakterler(harf,sayı,boşluk,satır,noktalama…) dahil olarak hesaplanmaktadır. Ayrıca sosyal medya sayaçları için özel olarak bir alt sınır belirlenmiştir. Bu alt sınır değeri -99’dur. Karakter sayısı arttıkça sosyal medya için sayaçlar 0’a doğru yaklaşacaktır ve daha sonrasında -99’a kadar devam edecektir. Bu değerin yeterli olduğu düşünülmektedir.
  • Bir metnin cümle olarak sayılması için, metnin sonunda nokta(.), ünlem işareti(!) veya soru işareti(?) olmalıdır.
  • Kelimeler arasında boşluk bulunmalıdır. Eğer 2 kelime birleşik yazılırsa bu 1 kelime olarak sayılır.
  • Paragraf sayısının hesaplanması için satır içerisinde karakter bulunmalıdır. Boş satırlar paragraf olarak sayılmazlar.
  • Boşluk ile satır aynı şey değildir. Farklı şekillerde hesaplanırlar.
  • 2 farklı karakter hesaplaması yapılmaktadır. Birinde boşluk dahildir, diğerinde değildir.

Lütfen bu hesaplama yöntemlerine dikkat edin. Bu sizin daha doğru sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Daha fazla bilgi edinmek için iletişime geçin.

Lütfen Okuyun

Girdiğiniz metnin uzunluğuna göre tarayıcınızda veya bilgisayarınızda yavaşlamalar olabilir. Bu normal bir durumdur ve panik yapılmamalıdır. Düzelmesi için biraz bekleyebilir, metni tamamen silebilir veya tarayıcıyı kapatabilirsiniz. Bu sorunu düzeltecektir. Ayrıca bu durumun her yerde geçerli olduğunu lütfen unutmayın.